كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند
كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند

پريود يا عادت ماهانه، چرخه‌اي طبيعي در زندگي زنان است اما بسياري از آنها طي اين دوران، خونريزي‌هاي زياد و دردناكي را پست سر مي‌گذارند كه گاه جريان عادي روزمرهٔ آنها را مختل مي‌كند. اكنون محققان خبر از كشفي داده‌اند كه بر اساس آن، به نظر مي‌رسد بزودي چنين مشكلي به خاطره‌اي از گذشتهٔ اين زنان تبديل شود.

قاعدگي عملكردي طبيعي در بدن زنان است كه آنها در سراسر جهان با پا گذاشتن به مرحله بلوغ هر ماه دچارش مي‌شوند. در حالي كه بسياري از زنان دوره‌هايي با درد و خونريزي كم را پشت سر مي‌گذارند، بسياري ديگر ممكن است گرفتار دردهاي شديد و جريان سنگين خونريزي از دستگاه تناسلي خود شوند.

1396/11/15 - 15:50
تعداد بازديد: : 96
نكات مهم بهداشتي كه در دوران قاعدگي بايد رعايت كنيد
نكات مهم بهداشتي كه در دوران قاعدگي بايد رعايت كنيد

دوران قاعدگي از مهم‎ترين دوره‌هاي زندگي هر خانمي است. بروز اولين قاعدگي در دختران جوان نبايد موجب ترس و نگراني آن‌ها شود. مادر و خواهر بزرگ‎تر، اولياي مدرسه و معلمان بهداشت مي‌‏توانند درباره اين موضوع با نوجوانان صحبت و نگراني و ترس آن ها را برطرف‌ كنند و به آن‎ها توضيح دهند كه قاعدگي بيماري نيست.

1396/10/21 - 18:37
تعداد بازديد: : 140
مواردي كه درد دوره قاعدگي را بدتر مي كنند
مواردي كه درد دوره قاعدگي را بدتر مي كنند

مي خواهيد در اين دوره از ماه فقط روي مبل دراز بكشيد و فيلم نگاه كنيد؟ اگر چنين است مسلما تنها نيستيد و ديگر خانم ها نيز چنين احساسي را تجربه كرده اند.

متاسفانه با اينكه كمي خسته و گرفته هستيد، اما در اين دوره نيز زندگي جريان دارد و بايد سعي كنيد بهترين استفاده را از آن داشته باشيد. با اينكه نمي توانيد تمام علائم ناراحت كننده همراه با قاعدگي را از بين ببريد، اما برخي كارها هستند كه با پرهيز از انجامشان مي توانيد حالتان را كمي بهتر كنيد. در ادامه مواردي را به شما معرفي مي كنيم كه درد اين دوره را بيشتر مي كنند.

1396/10/05 - 23:24
تعداد بازديد: : 133
9 دليلي كه باعث قطع يا اختلال در قاعدگي مي‌شود
9 دليلي كه باعث قطع يا اختلال در قاعدگي مي‌شود

برخي از خانم‌ها، توجه چنداني به بدن خود ندارند و همين مساله مي‌تواند مشكلاتي جدي را براي اين دسته از افراد به وجود آورد، در نقطه مقابل، خانم‌هايي هستند كه نسبت به بدن خود، حساسيت زيادي دارند و همين حساسيت، آنها را دچار ترس و نگراني مي‌كند. به هم ريختن نظم قاعدگي، يكي از مواردي است كه بسياري از خانم‌ها را نگران مي‌كند.

دلايل زيادي مي‌تواند در توقف قاعدگي نقش داشته باشد كه با خواندن ديدگاه‌هاي دكتر بيژن بابايي ، پزشك ، مي‌توانيد با برخي از اين دلايل آشنا شويد.

1396/09/29 - 12:53
تعداد بازديد: : 177
توصيه هايي براي دوران قاعدگي
توصيه هايي براي دوران قاعدگي

حتما مي دانيد كه در دوران عادات ماهانه به دليل تغييرات هورموني، بدن دچار دگرگوني هايي مي شود. اگر چه شما ميتوانيد تمام كارهايي را كه در روزهاي عادي انجام مي دهيد، در دوران قاعدگي نيز بكنيد اما اگر مي خواهيد سختي اين دوران كاهش يابد.

 

1396/09/04 - 15:23
تعداد بازديد: : 171
علت قاعدگي نامنظم چيست؟
علت قاعدگي نامنظم چيست؟

زن بودن يعني در زمان هاي خاصي دچار چالش هاي فيزيكي مي شويد و در كل كار سختي است!

به نقل از سايت دكتر كرماني، ماهي يكبار در معرض پنج روز خونريزي از رحم قرار مي گيريد كه با گرفتگي، تغيير خلق و خو، آكنه، درد سينه، ورم و ليستي بلند بالا از مشكلات همراه است.

ازطرف ديگر براي بعضي از خانم ها خونريزي در زمان هايي غير از قاعدگي نيز غير معمول نيست. به اين نوع خون ريزي معمولا خون ريزي نا منظم گفته مي شود كه گاهي مي تواند هشدار دهنده باشد و معمولا تفاسير زيادي دارد.

1396/08/09 - 17:13
تعداد بازديد: : 240
چاي سبز مرهمي بر درد هاي قاعدگي
چاي سبز مرهمي بر درد هاي قاعدگي

قطعا چاي سبز يكي از سالم ترين و مفيد ترين نوشيدني ها است. متابوليسم بدن زنان و مردان تفاوت هاي زيادي را با هم دارند كه از جمله اين موارد مي توان به عادت ماهانه و يا دوره قاعدگي در زنان اشاره كرد. اين مدت متابوليسم بدن فرد از حالت طبيعي خارج شده كه تاثيرات مختلفي را در پي دارد. در ادامه به بررسي فوايد مصرف چاي سبز در كاهش درد هاي قاعدگي خواهيم پرداخت.

1396/07/18 - 19:31
تعداد بازديد: : 222
آيا كاهش وزن مي تواند روي قاعدگي تاثير بگذارد؟
آيا كاهش وزن مي تواند روي قاعدگي تاثير بگذارد؟

هر 28 روز خانم ها دچار تغييرات احساسي هورموني و پريود مي شوند. قاعدگي نشانه اين است كه يك زن باردار نيست. اگر اين چرخه قطع شود به چه معناست؟ اگر دوره قاعدگي تان بدون اينكه انتظارش را داشته باشيد جا بيفتد چه؟ دلايل متعددي ممكن است باعث چنين اختلالي شوند. آيا كاهش وزن مي تواند يكي از مواردي باشد كه روي قاعدگي تان تاثير مي گذارد؟

1396/07/11 - 12:41
تعداد بازديد: : 256
بومادران و قاعدگي (مصرف بومادران در دوران قاعدگي)
بومادران و قاعدگي (مصرف بومادران در دوران قاعدگي)

هر ماه براي خانم‌ها به دو قسمت تقسيم مي‌شود؛ دو هفته‌اي كه حال‌شان خوب است و دو هفته‌اي كه بي‌حوصله و بي‌حال هستند! البته شدت اين موضوع در افراد مختلف مي‌تواند متفاوت باشد. با اين حال اغلب خانم‌ها از يك هفته مانده به قاعدگي‌شان تغييرات خلق‌وخو، درد‌هاي سينه، درد زير شكم، سردرد و... را تجربه مي‌كنند و با وجود همه سختي‌اش، با آن كنار مي‌آيند. اما گاهي اوقات اين علائم آنقدر شديد است كه زندگي فرد را مختل مي‌كند!

كاهش بي‌حوصلگي و بدخلقي دوران پيش از قاعدگي، كاهش درد و خونريزي قاعدگي با طب سنتي و استفاده از گياهان دارويي، مي‌تواند جايگزين بهتري براي داروهاي شيميايي باشد.

1396/05/26 - 16:18
تعداد بازديد: : 1360
عادت ماهيانه و هورمون هايش با پوست و مو چه مي كند
عادت ماهيانه و هورمون هايش با پوست و مو چه مي كند

هورمونها نقش خاص و كليدي در زيبايي و سلامت پوست ايفا ميكنند يكي از دورههايي كه در آن هورمونها دچار به هم ريختگي ميشود و پوست هم به تبع آن دچار مشكلاتي ميشود, دوران عادت ماهانه است معمولا خانمها درباره تغييرات پوستشان در اين دوره سوالات و دغدغههايي دارند كه در ادامه به آنها ميپردازيم

چرخه عادت ماهانه<Menstrual cycle> در خانمها به طور معمول 28 روزه است و به 3 دوره تقسيم مي شود :

1- بين روز 1 تا 13 كه دوره فوليكولي است.

2- روز 14 كه روز تخمكگذاري است.

3- روز 14 تا 28 كه دوره لوتئال است.

1396/05/14 - 06:55
تعداد بازديد: : 359
  1   2   3   4   5    
تعداد : 115 - صفحه 1 از 12

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.