صحبتي چند با پدران منتظر
صحبتي چند با پدران منتظر

اگر شما پدر عزيز هم براي به دنيا آمدن كودك دلبندتان لحظه‌شماري مي‌كنيد، حتما اين مقاله را بخوانيد تا با نكات مهمي كه بايد در زمان بارداري در نظر بگيريد، آشنا شويد.

دوران بارداري به سبب مسئوليت‌‌هاي بزرگي كه بر دوش مي‌‌گذارد با تغييرات روانشناختي بسياري هم براي پدر و هم براي مادر همراه است.

در اين بين مادر باردار به دليل ارتباط مستقيم با جنين و پيدايش تغييرات محسوس جسماني و رواني در اين دوران، به حمايت‌‌هاي عاطفي و رواني اطرافيان به ويژه همسر نياز بيشتري پيدا مي‌‌كند.
 

1397/02/30 - 16:04
تعداد بازديد: : 52
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي

 وسيله سفر بايد راحت بوده و جاي كافي داشته باشد تا خانم حامله بتواند به راحتي بنشيند و پايش را حركت دهد بيشتر شركت هاي هواپيمايي تا اول هفته ۳۶ حاملگي مسافر حامله را مي‌پذيرند ميزان اشعه اي كه در جريان پرواز هوايي وارد مي‌شود بسيار كم و در حد مجاز است.
 

1396/11/30 - 15:18
تعداد بازديد: : 236
علت تنگي نفس در بارداري
علت تنگي نفس در بارداري

نفس‌تان سخت مي‌آيد؟ راه كه مي‌رويد، ريه‌هايتان كم‌تواني‌شان را به رخ‌تان مي‌كشند و وقتي كه مي‌خواهيد از جايتان بلند شويد، احساس تنگي نفس مي‌كنيد؟ نگران نباشيد! بسياري از زنان باردار در اين نه ماه با تنگي نفس درگير هستند و در اغلب موارد، تنگي نفس سلامت آنها و جنينشان را تهديد نمي‌كند.

 

1396/10/24 - 00:00
تعداد بازديد: : 314
تفاوت دل درد بارداري و پريود
تفاوت دل درد بارداري و پريود

شايع ترين علائم اوليه بارداري و پريود شامل نوسانات خلقي، درد كمر، افزايش ادرار و سينه هاي حساس است. علاوه بر اين، نشانه هايي هم وجود دارند كه فقط در زمان حاملگي اتفاق مي افتند. البته تنها راه مطمئن شدن اينكه باردار هستيد يا نه، آزمايش بارداري است.

1396/10/17 - 10:52
تعداد بازديد: : 325
باورها و توصيه‌هاي نادرست در دوران بارداري
باورها و توصيه‌هاي نادرست در دوران بارداري

باورهاي نادرستي دربارۀ بارداري وجود دارد كه باعث اظهار نظرهاي غلط و متفاوتي در مورد دوران بارداري زنان خواهد شد. اين باورها پايه و اساس علمي ندارد و گاهي منجر به تصميم‌گيري‌‌‌هاي اشتباه مادران باردار مي‌شود كه اثرات و عواقب خطرسازي براي آنها خواهد داشت. در اين مطلب با برخي از باورهاي نادرست در دوران بارداري آشنا خواهيد شد.

1396/10/04 - 17:22
تعداد بازديد: : 313
غربالگري را جدي بگيريد
غربالگري را جدي بگيريد

چندي پيش خبري منتشر شد مبني بر افزايش تولد نوزادان معلول كه نتيجه ازدواج‌هاي غيراصولي فاميلي هستند‌. اين موضوع كه آزمايش‌هاي ژنتيك و غربالگري بايد به صورت گسترده در ميان متقاضيان ازدواج انجام شود بحث جديدي نيست‌.

جهان صنعت نوشت: چند سالي است كه بعضي مراكز، ثبت ازدواج در كلانشهرها را منوط به ارائه گواهي انجام آزمايشات ژنتيك مي‌دانند اما هنوز خيلي از شهرها و حتي مراكز استان‌ها از پذيرش اين موضوع سر باز مي‌زنند‌.

1396/09/12 - 12:29
تعداد بازديد: : 340
اگر در بارداري احساس گرماي زيادي مي‌كنيد
اگر در بارداري احساس گرماي زيادي مي‌كنيد

احساس گرماي زيادي مي‌كنيد؟ احتمالا شما هم از عرق زياد استقبال نمي‌كنيد، اما چند راه ساده براي مقابله با اين مشكل و در امان ماندن از كمبود آب بدن وجود دارد.

اين روز‌ها مدام خيس عرق مي‌شويد؟ اين مشكل با نشانه‌هايي همراه است: بسياري از زنان باردار احساس رطوبت ناشي از عرق خاصي دارند حتي اگر دماي بدن‌شان پايين باشد. به علاوه در يك آب و هواي گرم و به ويژه در يك روز گرم، شايد از اينكه در ماه هفتم بارداري حسي شبيه گُر گرفتگي يائسگي را تجربه مي‌كنيد، تعجب كنيد. خوشبختانه عرق زياد نشانه طبيعي بارداري است و راه‌هاي زيادي براي خنك نگه‌داشتن بدن هست حتي اگر حرارت بدن‌بالا باشد.

1396/08/16 - 08:59
تعداد بازديد: : 359
آيا توكسوپلاسموز از بزاق دهان گربه‌ها منتقل مي‌شود؟
آيا توكسوپلاسموز از بزاق دهان گربه‌ها منتقل مي‌شود؟

اين باور كه گربه‌ها باعث سقط جنين خانم باردارمي‌شوند مدت‌هاست كه وجود دارد. اما اين باور از كجا مي‌آيد؟ در واقع در اينجا مقصر، انگل توكسوپلاسموز است كه از طريق مدفوع گربه مي‌تواند به بدن مادر باردار وارد شده و موجب سقط جنين شود. برخي مي‌گويند اين انگل حتي باعث نازايي هم مي‌شود اما هنوز مطالعه موثقي درباره اثر اين انگل بر نازايي انجام نشده و نمي‌توان با قطعيت درباره اثر توكسوپلاسموز بر نازايي نظر داد. اما آيا اين فقط گربه است كه مي‌تواند اين انگل را منتقل كند؟

 

1396/08/06 - 15:09
تعداد بازديد: : 355
سونوگرافي آنومالي چيست و به چه منظوري انجام مي‌گيرد؟
سونوگرافي آنومالي چيست و به چه منظوري انجام مي‌گيرد؟

سونوگرافي آنومالي و ضرورت انجام آن

سه ماهه دوم بارداري از هفته 13 بارداري آغاز مي شود و تا هفته 28 ادامه مي يابد. سونوگرافي آنومالي بين هفته هاي 18 تا 20 بارداري انجام مي شود. اسكن آنومالي يا اسكن سه ماهه دوم بارداري محل قرار گرفتن جنين، شكل و اندازه صورت و دست ها را نشان مي دهد و شما مي توانيد جنين تان را بر روي مانيتور به خوبي مشاهده نماييد.

1396/07/28 - 17:36
تعداد بازديد: : 435
آشنايي با اطلاعاتي در مورد ديابت بارداري
آشنايي با اطلاعاتي در مورد ديابت بارداري

ديابت بارداري داراي نشانه خاصي نمي باشد و زناني كه باردار هستند بايد در هفته هاي ۲۴ تا ۲۸ بارداري آزمايش قند خون بدهند تا مطمئن شوند كه ديابت ندارند. در اين مقاله به نشانه هاي ديابت بارداري پرداخته ايم. توصيه ما اين است كه اين مطلب را از دست ندهيد و آن را مطالعه كنيد. با ما همراه شويد.

يك متخصص ديابت با اشاره به اينكه ديابت بارداري معمولاً نشانه خاصي ندارد، گفت: همه زنان باردار در طول هفته‌هاي ۲۴ تا ۲۸ بارداري بايد آزمايش قند خون انجام دهند.

1396/07/24 - 16:57
تعداد بازديد: : 329
  1   2   3   4   5    
تعداد : 147 - صفحه 1 از 15

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.