فاصله زماني ايده‌آل بين دو بارداري
فاصله زماني ايده‌آل بين دو بارداري

نتايج يك مطالعه نشان مي‌دهد فاصله زماني ايده‌آل بين دو بارداري حداقل يك سال است.

زناني كه تصميم دارند در دهه ۳۰ و ۴۰ سالگي عمر خود صاحب فرزند شوند اغلب در مورد فاصله زماني مناسب بين بارداري‌ها ترديد دارند. پزشكان معمولا فاصله ۱۸ تا ۲۴ ماه را بين دو بارداري توصيه مي‌كنند. هرچند، خطر بارداري با بالا رفتن سن افزايش پيدا مي‌كند.

1397/08/29 - 11:24
تعداد بازديد: : 80
چاره اي براي تورم بعد از زايمان
چاره اي براي تورم بعد از زايمان

يكي از مسايلي  كه به طور شايعي پس از زايمان  اتفاق مي افتد، تورم  پا، قوزك و  دست هاست. اين  احتباس آب به شدت شايع  است و البته اين حس تورم و  پف كردگي براي  يك زائو  تجربه ناخوشايندي  است اما  قبل ازاينكه بدانيد چه طور  به همسرتان  كمك كنيد، بهتر است دليل اين احتباس  آب يا تورم  را بدانيد.

 

1397/08/21 - 15:56
تعداد بازديد: : 91
آمادگي هاي لازم براي بارداري بعد از سقط جنين
آمادگي هاي لازم براي بارداري بعد از سقط جنين

دكتر الهام اكبري: يكي از بدترين اتفاقاتي كه مي‌تواند در زندگي مشترك رخ دهد، سقط جنين است، اما پدر و مادر بايد اطمينان داشته باشند كه با كمك پزشك مي‌توانند دوباره بارداري را تجربه كنند.

در اين مطلب با آمادگي‌هاي لازم براي بارداري بعد از سقط جنين آشنا خواهيد شد.

1397/07/14 - 17:20
تعداد بازديد: : 141
علل و راه هاي درمان اسهال در دوران بارداري
علل و راه هاي درمان اسهال در دوران بارداري

اسهال در بارداري يكي از مشكلات رايج مي باشد. اسهال به معني مدفوع آبكي است كه باعث مي شود در طول 24 ساعت، سه يا چند بار حركات روده شل و آبكي ديده شود. اگر در يك روز سه حركت روده آبكي تجربه كرديد، مسئله اصلي جلوگيري از كم آب شدن بدن است.

1397/04/20 - 14:22
تعداد بازديد: : 312
درد زايمان چگونه شروع مي شود؟
درد زايمان چگونه شروع مي شود؟

درد زايمان در اثر انقباض عضلات رحم و فشار دهانه رحم ايجاد مي شود. اين درد را مي توان به صورت گرفتگي شديد در شكم، كشاله ران و پشت، و همچنين احساس ضعف توصيف كرد. بعضي از زنان همچنين در پهلوها يا ران نيز درد دارند. ساير علل درد در هنگام زايمان عبارتند از فشار روي مثانه و روده توسط سر نوزاد و كشش كانال تولد و واژن.

1397/03/19 - 12:13
تعداد بازديد: : 321
صحبتي چند با پدران منتظر
صحبتي چند با پدران منتظر

اگر شما پدر عزيز هم براي به دنيا آمدن كودك دلبندتان لحظه‌شماري مي‌كنيد، حتما اين مقاله را بخوانيد تا با نكات مهمي كه بايد در زمان بارداري در نظر بگيريد، آشنا شويد.

دوران بارداري به سبب مسئوليت‌‌هاي بزرگي كه بر دوش مي‌‌گذارد با تغييرات روانشناختي بسياري هم براي پدر و هم براي مادر همراه است.

در اين بين مادر باردار به دليل ارتباط مستقيم با جنين و پيدايش تغييرات محسوس جسماني و رواني در اين دوران، به حمايت‌‌هاي عاطفي و رواني اطرافيان به ويژه همسر نياز بيشتري پيدا مي‌‌كند.
 

1397/02/30 - 16:04
تعداد بازديد: : 222
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي

 وسيله سفر بايد راحت بوده و جاي كافي داشته باشد تا خانم حامله بتواند به راحتي بنشيند و پايش را حركت دهد بيشتر شركت هاي هواپيمايي تا اول هفته ۳۶ حاملگي مسافر حامله را مي‌پذيرند ميزان اشعه اي كه در جريان پرواز هوايي وارد مي‌شود بسيار كم و در حد مجاز است.
 

1396/11/30 - 15:18
تعداد بازديد: : 436
علت تنگي نفس در بارداري
علت تنگي نفس در بارداري

نفس‌تان سخت مي‌آيد؟ راه كه مي‌رويد، ريه‌هايتان كم‌تواني‌شان را به رخ‌تان مي‌كشند و وقتي كه مي‌خواهيد از جايتان بلند شويد، احساس تنگي نفس مي‌كنيد؟ نگران نباشيد! بسياري از زنان باردار در اين نه ماه با تنگي نفس درگير هستند و در اغلب موارد، تنگي نفس سلامت آنها و جنينشان را تهديد نمي‌كند.

 

1396/10/24 - 00:00
تعداد بازديد: : 543
تفاوت دل درد بارداري و پريود
تفاوت دل درد بارداري و پريود

شايع ترين علائم اوليه بارداري و پريود شامل نوسانات خلقي، درد كمر، افزايش ادرار و سينه هاي حساس است. علاوه بر اين، نشانه هايي هم وجود دارند كه فقط در زمان حاملگي اتفاق مي افتند. البته تنها راه مطمئن شدن اينكه باردار هستيد يا نه، آزمايش بارداري است.

1396/10/17 - 10:52
تعداد بازديد: : 624
باورها و توصيه‌هاي نادرست در دوران بارداري
باورها و توصيه‌هاي نادرست در دوران بارداري

باورهاي نادرستي دربارۀ بارداري وجود دارد كه باعث اظهار نظرهاي غلط و متفاوتي در مورد دوران بارداري زنان خواهد شد. اين باورها پايه و اساس علمي ندارد و گاهي منجر به تصميم‌گيري‌‌‌هاي اشتباه مادران باردار مي‌شود كه اثرات و عواقب خطرسازي براي آنها خواهد داشت. در اين مطلب با برخي از باورهاي نادرست در دوران بارداري آشنا خواهيد شد.

1396/10/04 - 17:22
تعداد بازديد: : 504
  1   2   3   4   5    
تعداد : 152 - صفحه 1 از 16

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.