خوابيدن با سينه بند يا بدون آن؟
خوابيدن با سينه بند يا بدون آن؟

خوابيدن با سوتين خوب است يا بد؟

به عقيده ي برخي خوابيدن با سوتين موجب بروز مشكلات و بيماري هاي جدي براي سينه ها مي شود از طرفي هم عده اي از خانم ها براي جلوگيري از افتادگي و بدفرمي سينه هرگز بدون سينه بند نمي خوابند . كدام يك صحيح است يا بهتر است بگوييم كدام يك براي سلامت سينه ها بهتر است؟

1397/09/05 - 18:40
تعداد بازديد: : 96
ارتباط كم خوني‌هاي تغذيه اي با ميگرن
ارتباط كم خوني‌هاي تغذيه اي با ميگرن

كم خوني چيست ؟

كم خوني بيماري است كه در آن ميزان گلبول قرمزخون سالم و كافي براي رساندن اكسيژن به ساير اندام هاي بدن وجود ندارد. ابتلا به كم خوني ممكن باعث احساس خستگي شود . كم خوني انواع مختلفي دارد كه هر يك دلايل متفاوتي دارند . از دست دادن خون به هر دليل ( زخم ، جراحت ، پريود ماهانه سنگين و ...) يكي از شايع ترين دلايل ابتلا به كم خوني است . كم خوني ميتواند دائمي و يا موقتي باشد و شدت آن ممكن است متعادل و يا شديد باشد و همچنين ميتواند يك بيماري جدي و سخت و يا مزمن ( زخم معده و روده ) باشد.

1397/08/21 - 15:22
تعداد بازديد: : 96
علل، علائم و راه درمان فتق واژن
علل، علائم و راه درمان فتق واژن

فتق واژن چست؟

فتق واژن در اصطلاح وضعيتي است كه بر اثر آن ساختارهايي مانند رحم، ركتوم، مثانه، مجراي ادرار، روده كوچك، و يا خود واژن از موقعيت هاي عادي پوشش خود خارج شوند.

زماني كه فتق واژن به وجود مي آيد، در صورت عدم درمان يا  جراحي، اين ساختارها در نهايت مي توانند بيشتر از حالت اصلي خود خارج شده و مشكلات جدي تري ايجاد كنند. شبكه عضلات، رباط ها و پوست داخل و اطراف واژن زن به عنوان ساختاري پشتيبان كننده و  پيچيده عمل مي كند كه با اين پوشش دهي،  اندام هاي لگن و ساير بافت ها را در جاي  مخصوص خود نگه مي دارد.


 

1397/07/08 - 18:25
تعداد بازديد: : 133
چه عواملي باعث بي اختياري ادرار در زنان مي شود؟
چه عواملي باعث بي اختياري ادرار در زنان مي شود؟

علل بي اختياري ادرار در زنان

چه عواملي باعث بي اختياري ادرار مي شود؟

يبوست، مصرف الكل، مصرف زياد مايعات بعد از عصر به بعد، دويدن هاي شديد و طولاني مدت و غيره، جزو عواملي هستند كه زمينه را براي بي اختياري ادراري بخصوص در افرادي كه مستعد هستند فراهم مي سازند. بدون شك مشكل بي اختياري و نشت ادرار يكي از آن دست مشكلاتي است كه فرد را به دردسر انداخته و حتي باعث خانه نشيني و افسردگي وي مي شود. در اين مطلب شما را با عادت هاي نادرستي كه ممكن است منجر به بروز و تشديد اين مشكل شوند آشنا كرده و از شما مي خواهيم نسبت به ترك آنها اقدام كنيد.


 

1397/05/09 - 10:18
تعداد بازديد: : 174
علائم اوليه سرطان تخمدان كه بايد جدي بگيريد!
علائم اوليه سرطان تخمدان كه بايد جدي بگيريد!

به علت قرار گرفتن تخمدان ‌ها در عمق لگن، علايم سرطان تخمدان دير ظاهر مي ‌شود. مهم‌ ترين علامت آن، وجود يك توده يا تومور در داخل لگن به هنگام معاينه است كه ممكن است با درد و فشار در لگن، يبوست يا تكرر ادرار، خود را نشان بدهد. درد شديد در قاعدگي و درد در موقع مقاربت ممكن است از علايم ديگر اين تومورها باشد. اختلالات قاعدگي و خون‌ ريزي در خانم‌ هاي مُسن كه سال‌ ها است يائسه شده‌ اند از ديگر علايم اين تومورها است.

1397/04/05 - 13:23
تعداد بازديد: : 212
براي رشد مو چه بايد كرد؟
براي رشد مو چه بايد كرد؟

امروز مي خواهم به شما ياد بدهم كه چگونه موهاي بي حالت و خشك را به موهايي صاف، نرم و سالم تبديل كنيد.

به خاطر داشته باشيد اين نكات همچنين كمك مي كنند موها سريعتر رشد كنند پس اگر اين چيزي است كه به دنبالش هستيد اين 10 نكته را دنبال كنيد تا يك گام به هدفتان نزديكتر شويد.

1397/02/31 - 18:40
تعداد بازديد: : 260
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟

بيماري هاي پوستي از جمله بيماري هايي هستند كه افراد بسياري از آنها رنج مي برند؛ از انواع جوش هاي صورت گرفته تا تبخال و زگيل. اما بعضي از بيماري هاي پوستي نهفته اند و براي همين كمتر كسي به فكر درمان آنها مي افتد؛ مانند بيماري هاي پوستي ناحيه تناسلي. بسياري از خانم ها و آقاياني كه زندگي زناشويي دارند، چندان با اين نوع بيماري ها و درمان آنها آشنا نيستند و به همين دليل ممكن است در درازمدت به مشكلاتي برخورد كنند. در اين مطلب با دكتر مجتبي اميري، متخصص بيماري هاي پوست در اين مورد گفت و گو كرده ايم.

1396/11/18 - 15:22
تعداد بازديد: : 429
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟

سونوگرافي لگن جهت بررسي رحم و تخمدان ها‎, براي اندازه گيري و ارزيابي ارگان هاي قرار گرفته در لگن در خانم ها استفاده مي گردد و شامل موارد زير مي باشد :

1. شكل ، اندازه و محل قرارگيري رحم و تخمدان ها

2. ضخامت، اكوژنيستي ( تيرگي يا روشني تصاوير در رابطه با دانسيته بافتي ) و وجود مايع يا توده در رحم، لوله هاي فالوپ يا نزديك به مثانه

3. ... 

1396/10/30 - 20:15
تعداد بازديد: : 501
مقابله خشكي و ترك پوست لب
مقابله خشكي و ترك پوست لب

برخي ممكن است فكر كنند خشك شدن و ترك خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ مي‌دهد. اما به‌طور كلي اگر از پوست لب مراقبت نكنيد در هر زماني خطر دچار شدن به اين عارضه وجود دارد.

لب‌ها غدد توليد چربي ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شيميايي قرار دارند. براي جلوگيري از آسيب ديدن پوست لب لازم است از چرب‌كننده و مرطوب‌كننده‌هاي مخصوص لب استفاده كنيد. در مواد تشكيل دهنده اين محصولات به‌دنبال ديمتيكون و پترولاتوم باشيد زيرا اين مواد موجب مي‌شوند رطوبت در پوست لب شما بماند. اين محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده كنيد. چرب‌كننده لب را بايد پيش از زدن رژ بر لب‌ها ماليد نه بعد از آن.

1396/10/20 - 17:09
تعداد بازديد: : 505
واژينيت (التهاب واژن ) چيست؟
واژينيت (التهاب واژن ) چيست؟

واژينيت يك التهاب واژن است كه  اغلب به علت عفونتها ، كه بعضي از آنها در ارتباط با بيماريهاي جدي هستند.  شايعترين عفونتهاي واژن عبارتند از: واژينيت باكتريايي،  تريكومونازيس و عفونت قارچي واژن

واژينيت يك التهاب داخل مهبل (vagina) بوده كه علائم آن شامل خارش - و سوزش مجرا است. يك مهبل طبيعي به طور دائم داراي ترشحاتي روشن و حتي كدر و داراي بوي خاص مي باشد كه خارش و سوزش ندارد.

1396/10/09 - 13:15
تعداد بازديد: : 529
  1   2   3   4   5    
تعداد : 218 - صفحه 1 از 22

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.