دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟

بيماري هاي پوستي از جمله بيماري هايي هستند كه افراد بسياري از آنها رنج مي برند؛ از انواع جوش هاي صورت گرفته تا تبخال و زگيل. اما بعضي از بيماري هاي پوستي نهفته اند و براي همين كمتر كسي به فكر درمان آنها مي افتد؛ مانند بيماري هاي پوستي ناحيه تناسلي. بسياري از خانم ها و آقاياني كه زندگي زناشويي دارند، چندان با اين نوع بيماري ها و درمان آنها آشنا نيستند و به همين دليل ممكن است در درازمدت به مشكلاتي برخورد كنند. در اين مطلب با دكتر مجتبي اميري، متخصص بيماري هاي پوست در اين مورد گفت و گو كرده ايم.

1396/11/18 - 15:22
تعداد بازديد: : 209
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟

سونوگرافي لگن جهت بررسي رحم و تخمدان ها‎, براي اندازه گيري و ارزيابي ارگان هاي قرار گرفته در لگن در خانم ها استفاده مي گردد و شامل موارد زير مي باشد :

1. شكل ، اندازه و محل قرارگيري رحم و تخمدان ها

2. ضخامت، اكوژنيستي ( تيرگي يا روشني تصاوير در رابطه با دانسيته بافتي ) و وجود مايع يا توده در رحم، لوله هاي فالوپ يا نزديك به مثانه

3. ... 

1396/10/30 - 20:15
تعداد بازديد: : 258
مقابله خشكي و ترك پوست لب
مقابله خشكي و ترك پوست لب

برخي ممكن است فكر كنند خشك شدن و ترك خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ مي‌دهد. اما به‌طور كلي اگر از پوست لب مراقبت نكنيد در هر زماني خطر دچار شدن به اين عارضه وجود دارد.

لب‌ها غدد توليد چربي ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شيميايي قرار دارند. براي جلوگيري از آسيب ديدن پوست لب لازم است از چرب‌كننده و مرطوب‌كننده‌هاي مخصوص لب استفاده كنيد. در مواد تشكيل دهنده اين محصولات به‌دنبال ديمتيكون و پترولاتوم باشيد زيرا اين مواد موجب مي‌شوند رطوبت در پوست لب شما بماند. اين محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده كنيد. چرب‌كننده لب را بايد پيش از زدن رژ بر لب‌ها ماليد نه بعد از آن.

1396/10/20 - 17:09
تعداد بازديد: : 268
واژينيت (التهاب واژن ) چيست؟
واژينيت (التهاب واژن ) چيست؟

واژينيت يك التهاب واژن است كه  اغلب به علت عفونتها ، كه بعضي از آنها در ارتباط با بيماريهاي جدي هستند.  شايعترين عفونتهاي واژن عبارتند از: واژينيت باكتريايي،  تريكومونازيس و عفونت قارچي واژن

واژينيت يك التهاب داخل مهبل (vagina) بوده كه علائم آن شامل خارش - و سوزش مجرا است. يك مهبل طبيعي به طور دائم داراي ترشحاتي روشن و حتي كدر و داراي بوي خاص مي باشد كه خارش و سوزش ندارد.

1396/10/09 - 13:15
تعداد بازديد: : 283
ترشحات واژن، چه چيزي طبيعي و چه چيز غير طبيعي است؟
ترشحات واژن، چه چيزي طبيعي و چه چيز غير طبيعي است؟

ترشحات واژن مي‌تواند طبيعي يا غيرطبيعي باشد. ترشحات طبيعي واژن سفيد، شفاف و بدون بو است و ترشحات غيرطبيعي واژن زرد يا سبز رنگ و بودار ميباشد

ترشحات طبيعي واژن دلايل مختلفي دارد؛ از جمله تميز شدن و مرطوب ماندن محيط واژن و كمك به حفظ سلامت و پيشگيري و مبارزه با بروز عفونت واژن.

اگرچه تغيير در رنگ، قوام و ميزان ترشحات واژن در دوران سيكل قاعدگي طبيعي مي‌باشد، بعضي از تغييرات مي‌تواند غير طبيعي بوده و بايد مورد بررسي قرار گيرد. در ابتدا آشنا شدن با تفاوت‌هاي بين ترشحات طبيعي و غيرطبيعي در تشخيص شما كمك كننده خواهد بود. با اين آشنايي و آگاهي مي‌تواند تغييرات طبيعي را از تغييرات غيرطبيعي تشخيص دهيد و به موقع براي درمان اقدام نمائيد.

1396/09/21 - 10:26
تعداد بازديد: : 354
سوزاك؛ يك بيماري شايع آميزشي
سوزاك؛ يك بيماري شايع آميزشي

سوزاك يكي از بيماري هاي واگيردار است كه بيشتر مواقع به وسيله تماس جنسي با فرد آلوده منتقل مي شود. همچنين اين بيماري ممكن است به وسيله تماس با مايعات بدن فرد مبتلا منتقل شود. به همين دليل بيماري مادر آلوده هنگام زايمان مي تواند به نوزاد سرايت كند. سوزاك هم بين مردان و هم زنان رخ مي دهد. اين بيماري زماني كه افراد چند شريك جنسي دارند، به راحتي گسترش پيدا مي كند.

1396/08/29 - 14:01
تعداد بازديد: : 310
رفع تيرگي ناحيه تناسلي زنان
رفع تيرگي ناحيه تناسلي زنان

اين روزها خيلي از بانوان از تيرگي ناحيه تناسلي شكايت دارند و به پزشك مراجعه مي كنند. اين مشكل در روحيه ي بانوان و رابطه ي جنسي آنها به شدت تاثير مي گذارد.

من ميدانم ممكن است اين مشكل در وهله ي اول باعث نگراني خيلي از خانم ها شود به همين خاطر اين مطلب را تهيه كردم تا شما را با علت هاي تيرگي ناحيه تناسلي و روش هاي روشن شدن اين ناحيه آشنا كنم…

1396/08/17 - 17:00
تعداد بازديد: : 401
تغذيه خانم ها در دوره هاي مختلف زندگي
تغذيه خانم ها در دوره هاي مختلف زندگي

فرقي نمي‌كند كه اول راه جواني هستيد يا به سن ميانسالي رسيده‌ايد يا كم كم گرد پيري روي موهايتان نشسته است، چون تغذيه سالم هميشه و همه وقت حرف اول را در تامين سلامت عمومي مي‌زند. با اين حال هر سني مقتضيات تغذيه‌اي خاص خود را دارد و در هر دوره از زندگي دريافت يك سري ويتامين‌ها و مواد معدني اهميت پيدا مي‌كند. دانستن اين ريزه‌كاري‌ها به هر خانمي كمك مي‌كند تا در هر شرايطي كه هستند سالم و سرحال بمانند و بيشترين انرژي را داشته باشند.

1396/08/14 - 15:11
تعداد بازديد: : 274
انواع عارضه هاي جنسي زنانه و درمان آن ها
انواع عارضه هاي جنسي زنانه و درمان آن ها

خانم ها غالبا به دليل شرم و حياي ذاتي از بازگوكردن برخي مشكلات خصوصي خود به پزشك خودداري ميكنند. اندام تناسلي بانوان غالبا با مشكلات مختلفي مواجه مي شود كه از جمله مي توانيم به عفونت هاي قارچي، خشكي واژن، بدبويي واژن، خارش و سوزش در اين ناحيه اشاره كنيم. براي درمان هريك از اين مشكلات زنانه راهنمايي هاي پزشكي موثري داريم با ما همراه باشيد.

مي‌خواهيم بيشتر از سلامت شما، به عنوان يك زن بگوييم. و با خصوصي‌ترين عضو بدن شروع مي‌كنيم، عضوي كه هيچ‌وقت در موردش حرف نمي‌زنيد، به هزار و يك زبان با شما حرف مي‌زند. بله! واژنتان به شما مي‌گويد كه در چه زماني حال ناخوشي دارد و چه وقتي بايد به فكر درمان كردنش باشيد.

اگر مي‌خواهيد در مورد عضوي كه هيچ كس از آن چيزي به شما نگفته بيشتر بدانيد، اين مطلب را بخوانيد.

1396/08/03 - 21:26
تعداد بازديد: : 306
براي پيشگيري از سرطان سينه چند ساعت در روز پوشيدن سوتين مجاز است؟
براي پيشگيري از سرطان سينه چند ساعت در روز پوشيدن سوتين مجاز است؟

13 اكتبر(21 مهر) روز بدون سوتين نام گرفته است. علت نام گذاري اين روز افزايش آگاهي درباره سرطان سينه و راهكارهايي براي پيشگيري از آن است.بايد در نظر داشت هميشه بين خانم ها اختلاف است، برخي مي‌گويند بايد سوتين پوشيد و برخي مي‌گويند نه. يك عده هم مي‌گويند تنها برخي ساعات روز بايد سوتين به تن كرد و در عين حال بعضي هم معتقدند هيچ نيازي به پوشيدن سوتين نيست! اين نظرات متنوع شايد شما را ياد داستان پيرمرد و بچه و الاغ بيندازد كه هر كسي از ظن خودش پيشنهاد سوار شدن بر الاغ را مي‌داد! شايد هم سوال كمي فلسفي به نظر بيايد: پوشيدن يا نپوشيدن سوتين!

1396/07/29 - 11:03
تعداد بازديد: : 321
  1   2   3   4   5    
تعداد : 212 - صفحه 1 از 22

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.