عبارت مورد جستجو: ������������������
درد زايمان چگونه شروع مي شود؟
درد زايمان چگونه شروع مي شود؟

درد زايمان در اثر انقباض عضلات رحم و فشار دهانه رحم ايجاد مي شود. اين درد را مي توان به صورت گرفتگي شديد در شكم، كشاله ران و پشت، و همچنين احساس ضعف توصيف كرد. بعضي از زنان همچنين در پهلوها يا ران نيز درد دارند. ساير علل درد در هنگام زايمان عبارتند از فشار روي مثانه و روده توسط سر نوزاد و كشش كانال تولد و واژن.

1397/03/19 - 12:13
تعداد بازديد: : 73
درد قاعدگي بعد از روز سوم را جدي بگيريد
درد قاعدگي بعد از روز سوم را جدي بگيريد

شايد برايتان عجيب باشد اما خانم‌هايي هستند كه درد قاعدگي شان از روز دوم و سوم بيشتر شده و حتي تا بعد از اتمام قاعدگي نيز برطرف نمي‌شود و لكه بيني دارند. در اين موارد بايد به بيماري «اندومتريوز» مشكوك شد و هر چه سريع‌تر درمان را آغاز كرد، زيرا اين بيماري مي‌تواند منجر به خونريزي‌هاي شديد و نازايي شود.

دكتر آزيتا صفارزاده، متخصص در اين مقاله در اين باره توضيح مي‌دهد.


 

1397/03/07 - 23:13
تعداد بازديد: : 93
معجون موز و زنجبيل براي چربي سوزي
معجون موز و زنجبيل براي چربي سوزي

زنجبيل يك ماده غذايي چربي سوز است كه سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد و در كنار آن موز سرشار از فيبر و نشاسته است. تركيب خواص اين 2 ماده با هم يك معجون فوق العاده براي چربي سوزي و لاغري تهيه مي كند. در اين مطلب شما را با اين معجون و خواص آن آشنا مي كنيم.

1397/03/01 - 17:08
تعداد بازديد: : 109
براي رشد مو چه بايد كرد؟
براي رشد مو چه بايد كرد؟

امروز مي خواهم به شما ياد بدهم كه چگونه موهاي بي حالت و خشك را به موهايي صاف، نرم و سالم تبديل كنيد.

به خاطر داشته باشيد اين نكات همچنين كمك مي كنند موها سريعتر رشد كنند پس اگر اين چيزي است كه به دنبالش هستيد اين 10 نكته را دنبال كنيد تا يك گام به هدفتان نزديكتر شويد.

1397/02/31 - 18:40
تعداد بازديد: : 107
صحبتي چند با پدران منتظر
صحبتي چند با پدران منتظر

اگر شما پدر عزيز هم براي به دنيا آمدن كودك دلبندتان لحظه‌شماري مي‌كنيد، حتما اين مقاله را بخوانيد تا با نكات مهمي كه بايد در زمان بارداري در نظر بگيريد، آشنا شويد.

دوران بارداري به سبب مسئوليت‌‌هاي بزرگي كه بر دوش مي‌‌گذارد با تغييرات روانشناختي بسياري هم براي پدر و هم براي مادر همراه است.

در اين بين مادر باردار به دليل ارتباط مستقيم با جنين و پيدايش تغييرات محسوس جسماني و رواني در اين دوران، به حمايت‌‌هاي عاطفي و رواني اطرافيان به ويژه همسر نياز بيشتري پيدا مي‌‌كند.
 

1397/02/30 - 16:04
تعداد بازديد: : 98
علت دردهاي قاعدگي بعد از روز سوم
علت دردهاي قاعدگي بعد از روز سوم

شايد برايتان عجيب باشد اما خانم‌هايي هستند كه دردهاي دوره ماهانه‌شان از روز دوم و سوم بيشتر شده و حتي تا بعد از اتمام قاعدگي نيز رفع نمي‌شود! حتي بدتر از آن در هر سيكل اين درد بيشتر از ماه قبل مي‌شود و هميشه لكه بيني دارند. در اين موارد بايد به بيماري «اندومتريوز» مشكوك شد و تست‌هاي لازم را انجام داد و اگر تشخيص تاييد شد هرچه سريع‌تر درمان را آغاز كرد زيرا اين بيماري مي‌تواند منجر به خونريزي‌هاي شديد و نازايي شود. دكتر آزيتا صفارزاده، در اين مقاله در اين باره توضيح مي‌دهد.

1396/12/15 - 09:43
تعداد بازديد: : 356
خوراكي هاي انرژي افكن!
خوراكي هاي انرژي افكن!

بسياري از غذاهاي موجود در بازار حاوي قند افزوده شده هستند كه در صورت استفاده مكرر مي توانند به ضرر سطوح انرژي بدن انسان عمل كنند.

اين كه سطوح انرژي بدن انسان در طول روز اندكي فراز و فرود داشته باشد، عادي محسوب مي شود. عوامل متعددي مي توانند بر اين جريان طبيعي اثرگذار باشند كه از آن جمله مي توان به ميزان خواب و سطوح استرس، ميزان فعاليت جسماني و رژيم غذايي اشاره كرد.
 

1396/12/12 - 10:12
تعداد بازديد: : 258
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي

 وسيله سفر بايد راحت بوده و جاي كافي داشته باشد تا خانم حامله بتواند به راحتي بنشيند و پايش را حركت دهد بيشتر شركت هاي هواپيمايي تا اول هفته ۳۶ حاملگي مسافر حامله را مي‌پذيرند ميزان اشعه اي كه در جريان پرواز هوايي وارد مي‌شود بسيار كم و در حد مجاز است.
 

1396/11/30 - 15:18
تعداد بازديد: : 272
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟

بيماري هاي پوستي از جمله بيماري هايي هستند كه افراد بسياري از آنها رنج مي برند؛ از انواع جوش هاي صورت گرفته تا تبخال و زگيل. اما بعضي از بيماري هاي پوستي نهفته اند و براي همين كمتر كسي به فكر درمان آنها مي افتد؛ مانند بيماري هاي پوستي ناحيه تناسلي. بسياري از خانم ها و آقاياني كه زندگي زناشويي دارند، چندان با اين نوع بيماري ها و درمان آنها آشنا نيستند و به همين دليل ممكن است در درازمدت به مشكلاتي برخورد كنند. در اين مطلب با دكتر مجتبي اميري، متخصص بيماري هاي پوست در اين مورد گفت و گو كرده ايم.

1396/11/18 - 15:22
تعداد بازديد: : 286
كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند
كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند

پريود يا عادت ماهانه، چرخه‌اي طبيعي در زندگي زنان است اما بسياري از آنها طي اين دوران، خونريزي‌هاي زياد و دردناكي را پست سر مي‌گذارند كه گاه جريان عادي روزمرهٔ آنها را مختل مي‌كند. اكنون محققان خبر از كشفي داده‌اند كه بر اساس آن، به نظر مي‌رسد بزودي چنين مشكلي به خاطره‌اي از گذشتهٔ اين زنان تبديل شود.

قاعدگي عملكردي طبيعي در بدن زنان است كه آنها در سراسر جهان با پا گذاشتن به مرحله بلوغ هر ماه دچارش مي‌شوند. در حالي كه بسياري از زنان دوره‌هايي با درد و خونريزي كم را پشت سر مي‌گذارند، بسياري ديگر ممكن است گرفتار دردهاي شديد و جريان سنگين خونريزي از دستگاه تناسلي خود شوند.

1396/11/15 - 15:50
تعداد بازديد: : 361
  1   2   3   4   5    

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.