عبارت مورد جستجو: ������������������
علت دردهاي قاعدگي بعد از روز سوم
علت دردهاي قاعدگي بعد از روز سوم

شايد برايتان عجيب باشد اما خانم‌هايي هستند كه دردهاي دوره ماهانه‌شان از روز دوم و سوم بيشتر شده و حتي تا بعد از اتمام قاعدگي نيز رفع نمي‌شود! حتي بدتر از آن در هر سيكل اين درد بيشتر از ماه قبل مي‌شود و هميشه لكه بيني دارند. در اين موارد بايد به بيماري «اندومتريوز» مشكوك شد و تست‌هاي لازم را انجام داد و اگر تشخيص تاييد شد هرچه سريع‌تر درمان را آغاز كرد زيرا اين بيماري مي‌تواند منجر به خونريزي‌هاي شديد و نازايي شود. دكتر آزيتا صفارزاده، در اين مقاله در اين باره توضيح مي‌دهد.

1396/12/15 - 09:43
تعداد بازديد: : 110
خوراكي هاي انرژي افكن!
خوراكي هاي انرژي افكن!

بسياري از غذاهاي موجود در بازار حاوي قند افزوده شده هستند كه در صورت استفاده مكرر مي توانند به ضرر سطوح انرژي بدن انسان عمل كنند.

اين كه سطوح انرژي بدن انسان در طول روز اندكي فراز و فرود داشته باشد، عادي محسوب مي شود. عوامل متعددي مي توانند بر اين جريان طبيعي اثرگذار باشند كه از آن جمله مي توان به ميزان خواب و سطوح استرس، ميزان فعاليت جسماني و رژيم غذايي اشاره كرد.
 

1396/12/12 - 10:12
تعداد بازديد: : 102
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي
توصيه هاي مهم براي مسافرت در دوران حاملگي

 وسيله سفر بايد راحت بوده و جاي كافي داشته باشد تا خانم حامله بتواند به راحتي بنشيند و پايش را حركت دهد بيشتر شركت هاي هواپيمايي تا اول هفته ۳۶ حاملگي مسافر حامله را مي‌پذيرند ميزان اشعه اي كه در جريان پرواز هوايي وارد مي‌شود بسيار كم و در حد مجاز است.
 

1396/11/30 - 15:18
تعداد بازديد: : 121
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟
دليل بروز زخم هاي ناحيه تناسلي چيست؟

بيماري هاي پوستي از جمله بيماري هايي هستند كه افراد بسياري از آنها رنج مي برند؛ از انواع جوش هاي صورت گرفته تا تبخال و زگيل. اما بعضي از بيماري هاي پوستي نهفته اند و براي همين كمتر كسي به فكر درمان آنها مي افتد؛ مانند بيماري هاي پوستي ناحيه تناسلي. بسياري از خانم ها و آقاياني كه زندگي زناشويي دارند، چندان با اين نوع بيماري ها و درمان آنها آشنا نيستند و به همين دليل ممكن است در درازمدت به مشكلاتي برخورد كنند. در اين مطلب با دكتر مجتبي اميري، متخصص بيماري هاي پوست در اين مورد گفت و گو كرده ايم.

1396/11/18 - 15:22
تعداد بازديد: : 132
كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند
كشفي كه قاعدگي شديد و دردناك را به خاطرات گذشته تبديل مي‌كند

پريود يا عادت ماهانه، چرخه‌اي طبيعي در زندگي زنان است اما بسياري از آنها طي اين دوران، خونريزي‌هاي زياد و دردناكي را پست سر مي‌گذارند كه گاه جريان عادي روزمرهٔ آنها را مختل مي‌كند. اكنون محققان خبر از كشفي داده‌اند كه بر اساس آن، به نظر مي‌رسد بزودي چنين مشكلي به خاطره‌اي از گذشتهٔ اين زنان تبديل شود.

قاعدگي عملكردي طبيعي در بدن زنان است كه آنها در سراسر جهان با پا گذاشتن به مرحله بلوغ هر ماه دچارش مي‌شوند. در حالي كه بسياري از زنان دوره‌هايي با درد و خونريزي كم را پشت سر مي‌گذارند، بسياري ديگر ممكن است گرفتار دردهاي شديد و جريان سنگين خونريزي از دستگاه تناسلي خود شوند.

1396/11/15 - 15:50
تعداد بازديد: : 176
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟
سونوگرافي رحم و تخمدان ها براي چيست؟

سونوگرافي لگن جهت بررسي رحم و تخمدان ها‎, براي اندازه گيري و ارزيابي ارگان هاي قرار گرفته در لگن در خانم ها استفاده مي گردد و شامل موارد زير مي باشد :

1. شكل ، اندازه و محل قرارگيري رحم و تخمدان ها

2. ضخامت، اكوژنيستي ( تيرگي يا روشني تصاوير در رابطه با دانسيته بافتي ) و وجود مايع يا توده در رحم، لوله هاي فالوپ يا نزديك به مثانه

3. ... 

1396/10/30 - 20:15
تعداد بازديد: : 169
علت تنگي نفس در بارداري
علت تنگي نفس در بارداري

نفس‌تان سخت مي‌آيد؟ راه كه مي‌رويد، ريه‌هايتان كم‌تواني‌شان را به رخ‌تان مي‌كشند و وقتي كه مي‌خواهيد از جايتان بلند شويد، احساس تنگي نفس مي‌كنيد؟ نگران نباشيد! بسياري از زنان باردار در اين نه ماه با تنگي نفس درگير هستند و در اغلب موارد، تنگي نفس سلامت آنها و جنينشان را تهديد نمي‌كند.

 

1396/10/24 - 00:00
تعداد بازديد: : 173
نكات مهم بهداشتي كه در دوران قاعدگي بايد رعايت كنيد
نكات مهم بهداشتي كه در دوران قاعدگي بايد رعايت كنيد

دوران قاعدگي از مهم‎ترين دوره‌هاي زندگي هر خانمي است. بروز اولين قاعدگي در دختران جوان نبايد موجب ترس و نگراني آن‌ها شود. مادر و خواهر بزرگ‎تر، اولياي مدرسه و معلمان بهداشت مي‌‏توانند درباره اين موضوع با نوجوانان صحبت و نگراني و ترس آن ها را برطرف‌ كنند و به آن‎ها توضيح دهند كه قاعدگي بيماري نيست.

1396/10/21 - 18:37
تعداد بازديد: : 236
مقابله خشكي و ترك پوست لب
مقابله خشكي و ترك پوست لب

برخي ممكن است فكر كنند خشك شدن و ترك خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ مي‌دهد. اما به‌طور كلي اگر از پوست لب مراقبت نكنيد در هر زماني خطر دچار شدن به اين عارضه وجود دارد.

لب‌ها غدد توليد چربي ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شيميايي قرار دارند. براي جلوگيري از آسيب ديدن پوست لب لازم است از چرب‌كننده و مرطوب‌كننده‌هاي مخصوص لب استفاده كنيد. در مواد تشكيل دهنده اين محصولات به‌دنبال ديمتيكون و پترولاتوم باشيد زيرا اين مواد موجب مي‌شوند رطوبت در پوست لب شما بماند. اين محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده كنيد. چرب‌كننده لب را بايد پيش از زدن رژ بر لب‌ها ماليد نه بعد از آن.

1396/10/20 - 17:09
تعداد بازديد: : 190
آب ميوه‌اي كه نوشيدن روزانه آن معجزه‌‌آفرين است
آب ميوه‌اي كه نوشيدن روزانه آن معجزه‌‌آفرين است

هويج يك غذاي انرژي‌زاست، چه آن را خام بخوريد و يا بپزيد خواص زيادي براي سلامتي شما دارد. آيا مي‌دانيد كه نوشيدن روزانه يك ليوان آب هويج مفيدتر از خوردن ۲ عدد هويج در طول روز است.
 
آب هويج مواد غذايي و معدني زيادي دارد مانند منگنز، پتاسيم و ديگر موادي كه مي‌توانند بدن شما را در مقابل بيماري‌هايي همچون ديابت و سرطان تقويت كنند و ديد، سلامت پوست، مو و ناخن را افزايش دهد.

 

1396/10/19 - 13:18
تعداد بازديد: : 231
  1   2   3   4   5    

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.