تاریخ انتشار: 1396/11/30 - 15:18
تعداد بازدید: 436

وسيله سفر بايد راحت بوده و جاي كافي داشته باشد تا خانم حامله بتواند به راحتي بنشيند و پايش را حركت دهد بيشتر شركت هاي هواپيمايي تا اول هفته ۳۶ حاملگي مسافر حامله را مي‌پذيرند ميزان اشعه اي كه در جريان پرواز هوايي وارد مي‌شود بسيار كم و در حد مجاز است.
 
طول سفر و مقصد

مدت اقامت محل اقامت، فعاليت ها و تماس ها در طول سفر و مقصد مدت اقامت بايد در حدي باشد كه خانم حامله رفع خستگي و به حد كافي در مقصد استراحت كند تا بتواند خستگي راه برگشت را بپذيرد. محل اقامت در منزل بستگان يا هتل بهتر از اقامت در چادر است.گاه سفر جنبه كاري اجتماعي يا آموزش دارد اين سفرها با خستگي بيشتري همراهند و خستگي آن براي خانم حامله بيشتر و مضرتر است مقصد سفر موضوع بسيار مهمي است و خانم حامله بايد از سفر به مناطقي كه دور از امكانات درماني است اجتناب كند چون حتي حاملگي طبيعي در هر لحظه ممكن است غير طبيعي شود لذا كوهنوردي و بيابان نوردي و غارنوردي به طور كلي توصيه نمي‌شود.

طول سفر و راه

سفرهاي طولاني تر از شش ساعت معمولا خسته كننده هستند سفر ممكن است از نظر مسافت كوتاه، ولي ناهموار، كوهستاني يا مال رو باشد كه اين براي خانم حامله مضر است. براي جلوگيري از عارضه لخته شدن خون در عروق كه عارضه خطرناك حاملكي است در حين سفر به اصول زير توجه داشته باشيد و هر يكي دو ساعت يكبار كمي راه برويد وقتي روي صندلي نشسته ايد دست و پا و تنه را تكان دهيد و گاه بايستيد لباس گشاد و راحت بپوشيد لباس تنگ مضر است يك پا را روي پاي ديگر نيندازيد مايعات كافي بخوريد حتما غير الكلي جوراب شلواري يا جوراب واريس بلند نه زير زانو بپوشيد در طول سفر به ويژه سيگار نكشيد قرص آرامبخش و خواب آور مصرف نكنيد زيرا باعث بي حركتي شما مي‌شود.

تغذيه در سفر

آب سالم و گوشت و لبنيات سالم و ميوه و سبزي سالم بايد مصرف شود و اگر آب منطقه مشكوك باشد بايد براي خوردن و مسواك زدن از آب معدني بسته بندي شده استفاده كرد و از مصرف دوغ محلي كه با آب مشكوك درست شده و نيز يخ محلي اجتناب ورزيد آب آلوده عامل انتقال الكل ها و نيز هپاتيت A, E و اسهال مسافرتي است جوشاندن آب به مدت ۳ دقيقه يا افزودنBLEACH سفيد كننده ۵ درصد مثل وايتكس يا ۵ قطره TINCTUER IODION بتادين به نيم ليتر آب در مدت ۳۰ دقيقه بيشتر ارگانيسم ها را مي‌كشد و مي‌توان از اين آ‌ب براي مصارف مختلف غير خوراكي استفاده كرد جوشانيدن سيست ژيارديا و آميب روده اي را از بين نمي‌برد . گوشت و ماهي بايد كاملا پخته شده باشد گوشت كبابي نيم پر توصيه نمي‌شود لبنيات محلي خوشمزه پرچرب اند و بيشتر احتمال آلودگي دارند تا لبنيات پاستوريزه و كم چرب ميوه به سبزي در سفر ارجحيت دارد ميوه را حتما خودتان پوست بكنيد از مصرف آجيل بيش از يك قاشق در روز اجتناب كنيد زيرا نمك و چربي آن مي‌توان مضر باشد.
 
گزش حشرات و عفونت منطقه اي

لباس پوشيده شلوار بلند،‌آستين بلند، استفاده از پشته بند و ملافه تميز و ترجيحاً شخصي در سفر به مناطق خاص حتما بايد درنظر باشد پس از تاريكي هوا كه هجوم حشرات بيشتر است بيرون نباشيد راه رفتن با پاي برهنه يا كفش باز و دمپايي در خاك احتمال عفونت پوست پا را افزايش ميدهد و اگر خاك آلوده به مدفوع سگ يا انسان و داراي عامل آلودگي كرم قلابدار باشد از راه پوست انتقال مي‌يابد.

همراه داشتن وسايل شخصي

همراه بردن داروهاي مصرفي عينك آفتابي كرم ضد آفتاب و بستن كمربند ايمني در طول سفر نبايد فراموش شود مسافرت ترجيحاً در روز صورت گيرد چون احتمال تصادف وسايل موتوري در شب بيشتر است.

توصيه نهايي

اگر خانم حامله اي سابقه زايمان زودرس، سقط سه ماهه دوم يا در حاملگي فعلي تاخير رشد جنيني جفت سر راهي، فشار خون حاملگي يا چند قلويي دارد حاملگي غير طبيعي محسوب مي‌شود كه اين افراد ممنوعيت نسبي سفر دارند .

 منبع: danakhabar.com


افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.