تاریخ انتشار: 1394/04/23 - 11:10
تعداد بازدید: 17426

قارچ، مخمري ذره‌بيني است كه به‌طور طبيعي به مقدار كم در واژن زندگي مي‌كند. «عفونت مخمري» واژن هنگامي رخ مي‌دهد كه سلول‌هاي قارچي بيش از حد در آن رشد كنند.

اين عفونت‌ها بسيار رايج هستند و راه‌هاي درمان آن‌ها نيز به انتخاب شما مي‌تواند شيميايي يا طبيعي باشد.  Natural News  در گزارش اخير خود به درمان‌هاي ارگانيك اين عفونت شايع در زنان  پرداخته است:

سير: يك حبه سير را پوست بكنيد. براي بازيابي آسان مي‌توانيد نخي را به آن وصل كنيد. در زمان خواب، آن را درون واژن قرار دهيد و صبح آن را خارج كنيد. به همين سادگي است. البته اگر خراش‌هايي روي حبه ايجاد كنيد اثر بهتري خواهد داشت. يا مي‌توانيد آن را تقسيم به دو نيم كنيد. بريدن و تقسيم كردن آن به قطعات كوچك‌تر دز يا قدرت سير را بالا مي‌برد.

نقره كلوئيدي: اين نوع نقره به محض تماس با مخمر آن را از بين مي‌برد. دركنار روغن نارگيل يا روغن چريش، نقره كلوئيدي كمترين اثر را در اين فهرست دارد اگرچه خيلي‌ها به آن قسم مي‌خورند. همچنين مانند برخي از موارد ديگر منجر به سوزش نمي‌شود. از 1 قاشق غذاخوري نقره كلوئيئي و 225 ميليليتر آب براي شستشو استفاده كنيد.

روغن درخت چاي: مي‌توانيد از اين روغن براي شستشو (20 قطره در 225 ميلي ليتر آب) يا استفاده مستقيم روي تامپون و قرار دادن آن درون واژن استفاده كنيد. هم مي‌توانيد يك تامپون را در اين روغن خيس كنيد و هم آن را با روغن نارگيل بپوشانيد و سپس قطرات روغن درخت چاي را به تامپون نارگيلي اضافه كنيد.

روغن ارگانو: مي‌توانيد آن را شبانه مستقيماً درون واژن وارد كنيد. گرماي بدن آن را ذوب خواهد كرد. 20 قطره مايع روغن ارگانو را در حدود 600 ميلي ليتر آب حل كنيد و واژن را شستشو دهيد. همچنين مي‌توانيد بر روي تامپون ريخته و به اين صورت استفاده كنيد.

آندسلينيك اسيد: اين اسيد قارچ‌ها را بسيار سريع از بين مي‌برد. اما بدانيد كه از قدرت اشتعال برخوردار است. مي‌توانيد از 1 تا 3 كپسول از آن را در 225 ميلي ليتر حل كرده و براي شستشو استفاده كنيد. همچنين مي‌تواند آن را روي يك تامپون استفاده كنيد يا آن را به روغن نارگيل بيفزاييد.

روغن نارگيل: اين روغن ضد قارچ است اما زماني بهترين اثر را دارد كه با ديگر روغن‌هاي ضد قارچ قوي‌تر مانند روغن ارگانو يا روغن درخت چاي مخلوط شود. هنگامي كه عفونت شديد است و بافت‌هاي بيروني آسيب ديده‌اند روغن نارگيل مي‌تواند تسكين دهنده خوبي باشد. روغن چريش نيز از خواص ضد ميكروبي نسبتاً ضعيف‌تري برخوردار است كه مي‌توانيد در شرايط مشابه استفاده كنيد.

سركه سيب: مي‌توانيد واژن را با دو قاشق غذاخوري سركه سيب و 225 ميلي ليتر آب تصفيه شده شستشو دهيد.

لازم است بدانيم كه: آندسلينيك اسيد و تا حدي سركه سيب موجب سوزش در پوست‌هاي حساس مي‌شوند اما آسيبي به پوست نمي‌رساند. اگر بافت واژن سالم است كه براي اغلب افراد چنين است جاي نگراني نيست اما بهتر است مراقب پوست‌هاي حساس باشيد.

 

منبع: مجله سلامانه

 

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.