تاریخ انتشار: 1396/10/20 - 17:09
تعداد بازدید: 471

برخي ممكن است فكر كنند خشك شدن و ترك خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ مي‌دهد. اما به‌طور كلي اگر از پوست لب مراقبت نكنيد در هر زماني خطر دچار شدن به اين عارضه وجود دارد.

لب‌ها غدد توليد چربي ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شيميايي قرار دارند. براي جلوگيري از آسيب ديدن پوست لب لازم است از چرب‌كننده و مرطوب‌كننده‌هاي مخصوص لب استفاده كنيد. در مواد تشكيل دهنده اين محصولات به‌دنبال ديمتيكون و پترولاتوم باشيد زيرا اين مواد موجب مي‌شوند رطوبت در پوست لب شما بماند. اين محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده كنيد. چرب‌كننده لب را بايد پيش از زدن رژ بر لب‌ها ماليد نه بعد از آن.

سعي كنيد هر دو ساعت يكبار لب‌هاي خود را چرب كنيد و هـمـواره يـك مرطـــوب‌كنـنـده لب همــراه داشته باشــــيــد. هـــمــه هنگام سرما اغلب دست‌هاي خود را گرم نگه مي‌داريم تا ترك نخورند. براي لب‌ها نيز دقيقاً بايد همين كار را كرد. دهان و لب‌هاي خود را در فصل سرما بپوشانيد. از ساير عوامل مؤثر در خشكي لب‌ها، كمبود آب است. كمبود آب بدن نيز منجر به خشك شدن و ترك خوردن لب‌ها مي‌شود بنابراين در طول روز مقدار زيادي آب بنوشيد.

همچنين در محيط منزل از دستگاه بخور استفاده كنيد. مخصوصاً در طول شب زمان مناسبي است براي احياي پوست لب كه در طول روز در معرض سرما قرار مي‌گيرد. علاوه بر اين لب‌ها را با زبان خيس نكنيد. بزاق دهان خشكي لب را بدتر مي‌كند. اگر لبتان پوسته پوسته شده است از كندن پوست لب خودداري كنيد چرا كه منجر به آسـيـب ديـدگــــي بافت لب، خون آمدن و در نهايت تأخير در بهبود خواهد شد.

ممكن است استفاده از محصولي خاص يا محيطي خاص به طور ويژه لب‌هاي شما را خشك كند. بنابراين به الگوي خشك شدن لب‌ها دقت كنيد. برخي چرب‌كننده‌هاي لب ممكن است حاوي روغن‌هاي طبيعي باشند كه برخي به آنها حساسيت نشان مي‌دهند. وازلين مي‌تواند جايگزين مناسبي براي اين دسته از افراد باشد.
چنانچه با انجام درمان مدون و مداوم خشكي لب برطرف نشود لازم است به يك متخصص پوست رجوع كنيد.


 

 

 

منبع: ايران بانو

برچسب ها:
افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.