تاریخ انتشار: 1396/10/03 - 15:25
تعداد بازدید: 437

كساني كه از سوزش سردل، نفخ مداوم و درد ناشي از التهاب معده شكايت مي‌كنند، خوب مي‌دانند كه گاززدن به سيب، شروع دوباره مشكلات معده‌شان است.

متخصصان مي‌گويند بسياري از خوراكي‌هاي مفيد و طبيعي، مي‌توانند با معده شما دربيفتند و مشكلاتي مثل درد، افزايش اسيد و التهاب را براي معده‌تان ايجاد كنند.

كربوهيدرات‌هاي ساده

اگر مدام سيب‌زميني، برنج و نان سفيد بخوريد، بعيد نيست كه به التهاب معده دچار شويد. متخصصان مي‌گويند مصرف غذاهايي كه درصد بالايي از حجم‌شان را كربوهيدرات تشكيل داده، به معده و دستگاه گوارش شما آسيب مي‌زند.

چربي‌هاي اشباع‌شده

غذاهاي سرخ‌شده‌اي كه چربي‌هاي اشباع‌شده در بافت‌شان نفوذ كرده‌اند يا خوراكي‌هاي چربي مثل پنير پيتزا يا گوشت‌هاي وصل‌شده به دنبه، معده را دچار آسيب مي‌كنند. براي اينكه سوزش سردل و ديگر مشكلات معده را تجربه نكنيد، سعي كنيد ميزان چربي غذاي‌تان را هر روز كمتر كنيد و اگر عشق برق روغن روي غذا هستيد، بعد از طبخ، كمي روغن زيتون به آن اضافه كنيد.

ميوه‎‌هاي شيرين

درست است كه مصرف ميوه و سبزيجات تازه، به جوان و شاداب‌ماندن‌تان كمك مي‌كند، اما اگر به مشكلات معده دچار باشيد، نمي‌توانيد زياد سراغ ميوه‌هاي جوان‌كننده برويد. فروكتوز، نوعي شيرين‌كننده موجود در ميوه‌هايي مثل سيب و خوراكي‌هايي مثل عسل است و مي‌تواند زمينه را براي ايجاد التهاب در معده و جمع‌شدن گاز در آن فراهم كند.
 

 منبع: هفته نامه آتيه نو

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.