تاریخ انتشار: 1397/04/16 - 13:12
تعداد بازدید: 215

حتما شما هم پيش از اين از متخصصان طب سنتي در مورد تركيب‌كردن برخي از خوراكي‌ها شنيده بوديد. از نظر آن‌ها خوردن ماست با شيره انگور، مصرف پنير با گردو و... مي‌تواند به حفظ سلامت شما كمك كند. اما انگار تنها متخصصان طب سنتي نيستند كه تركيب‌كردن خوراكي‌ها با يكديگر را توصيه مي‌كنند.

محققاني كه در حوزه تغذيه پژوهش مي‌كنند هم معتقدند كه مصرف هم‌زمان برخي از موادغذايي، مي‌تواند تاثيرات مثبت آن‌ها را چندبرابر كرده و مانع تاثيرگذاري منفي‌شان بر بدن شود.

جلوگيري از سرطان

سيب و توت‌فرنگي

چند عدد توت‌فرنگي را با تكه‌هاي سيب در مخلوط‌كن بريزيد و تركيبي كه از آن‌ها درست‌شده را ميل كنيد. توت‌فرنگي وقتي با سيب همراه مي‌شود، يك بمب ضدسرطان را مي‌سازد. به گفته محققان، براي بيشتركردن تاثير ضدسرطان اين ميوه‌ها، مي‌توانيد انگور و انار را هم به آن‌ها اضافه كنيد و با چند تكه گردو، خاصيت اين معجون را چندبرابر كنيد.

جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي

نودل با كلم بروكلي

اگر حوصله يا وقت غذا درست‌كردن نداريد، به جاي خالي‌كردن بسته نودل در بشقابتان، آن را با كلم بروكلي سرو كنيد. پختن بروكلي تنها چند دقيقه از شما وقت مي‌گيرد و در مقابل، باعث مي‌شود كه ناهار كربوهيدراتي شما، زمينه را براي چاق يا بيمارشدنتان فراهم نكند. اگر به اين تركيب، كمي روغن زيتون و گوجه‌فرنگي خُردشده هم اضافه كنيد و با فلفل دلمه تكه‌شده طعم‌دارش كنيد، مي‌توانيد مطمئن شويد كه تنها در 10دقيقه، يك ناهار ضدسرطان حاضر كرده‌ايد و با خوردنش احتمال دچار شدنتان به بيماري‌هاي قلبي را كمتر كرده‌ايد.

افزايش انرژي

اگر بدنتان كمبود آهن داشته باشد احتمالا در طول روز بيشتر احساس خستگي مي‌كنيد. در حالي‌كه با مصرف پياز، مي‌توانيد به جذب بهتر آهن در بدنتان كمك كنيد. حالا اگر نخودسبز كه به پاك‌سازي بدنتان كمك مي‌كند را با پياز تفت داده‌شده و چند تكه سيب‌زميني تركيب كنيد، يك بشقاب غذاي انرژي‌بخش پيش‌رويتان قرار خواهد گرفت.

حفظ سلامت قلب

چاي سبز و آب‌ليمو

به جاي تركيب‌كردن چاي سبز و نبات، روي اين نوشيدني چند قطره آب‌ليموي تازه بچكانيد. محققان مي‌گويند زناني كه هر روز اين تركيب را مصرف مي‌كنند، كمتر به بيماري‌هاي قلبي-عروقي دچار مي‌شوند و سيستم گوارش بدنشان بهتر فعاليت مي‌كند.

كاهش علائم PMS

كنجد و ماهي قزل‌آلا

زناني كه از دوره طولاني و سخت سندرم پيش از قاعدگي رنج مي‌برند، مي‌توانند با مصرف بيشتر ماهي قزل‌آلا و كنجد، نشانه‌هاي آزاردهنده قبل از قاعدگي را كمتر كنند. با مصرف اين تركيب، بخش قابل‌توجهي از نياز روزانه بدنتان به ويتامين D تامين خواهد شد و اين ويتامين زمينه را براي كاهش علائم سندرم پيش از قاعدگي فراهم خواهد كرد.

 

 

منبع: هفته نامه آتيه نو

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.