تاریخ انتشار: 1397/07/09 - 16:45
تعداد بازدید: 142

يك متخصص تغذيه با بيان اينكه عادت ماهانه در زنان موجب تغييرات خلقي در آنها مي‌شود، گفت: زناني كه در دوران قاعدگي خونريزي شديدي دارند بايد از خوردن ماهي اجتناب كنند.

دكتر سيد علي كشاورز درباره نكات تغذيه‌اي در زمان قاعدگي اظهار كرد: در زمان قاعدگي درصد قابل توجهي از زنان دچار اختلالات روحي مي‌شوند بنابراين براي از بين رفتن اين حالت عصبي مكملي مخصوص اين دوره وجود دارد كه تركيبات آن حاوي ويتامين‌ها و منيزيوم است.

وي افزود: افراد مبتلا به اختلال عصبي پيش از قاعدگي مي‌توانند از اين مكمل ويتاميه يكي صبح و يكي شب در زمان تغييرات خلقي استفاده كنند تا به تعادل روحي برسند.

اين متخصص تغذيه ادامه داد: مكمل مخصوص دوران قاعدگي را افراد مي‌توانند با مراجعه به داروخانه‌ها تهيه كنند چرا كه اين مكمل ويتامينه است و نيازي به نسخه پزشك ندارد.

كشاورز با اشاره به اينكه امگا ۳ غلظت خون را كاهش و رقيق كننده خون است، گفت: زناني كه در دوران عادت ماهانه خونريزي زيادي دارند بايد از خوردن امگا ۳ خودداري كنند چرا كه ميزان خونريزي آنها را افزايش مي‌هد.

وي با بيان اينكه خوردن شير باعث افزايش خونريزي در دوران عادت ماهانه نمي‌شود، گفت: شير به طور معمول غذاي كاملي است و محدوديتي ندارد همچنين در دوران عادت ماهانه زنان مي‌توانند از مكمل آهن استفاده تا دچار كم‌خوني نشوند.

اين متخصص تغذيه گفت: گوشت و مرغ به عنوان منابع پروتئين‌دار محسوب مي‌شوند بنابراين زنان در دوران قاعدگي حتما بايد در يك يا دو وعده غذايي خود از آن استفاده كنند.

كشاورز با اشاره به اينكه خوردن قهوه و نسكافه تحريك‌پذيري را افزايش مي‌دهد، خاطرنشان كرد: بهتر است زنان تا حد امكان از خوردن شكلات و شيريني نيز خودداري كنند چراكه اين مواد تنها موجب افزايش وزن در آنها مي‌شود.


 

 

منبع: طبنا

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.