تاریخ انتشار: 1395/06/03 - 09:30
تعداد بازدید: 1209

اينكه جنيني كه در رحم مادر زندگي مي كند پسر است يا دختر نه فقط كنجكاوي پدر و مادر بلكه اطرافيان شان را هم در طول بارداري بر مي انگيزد و همه مدام از والدين جوان مي پرسند كه بالاخره اين بچه پسر است يا دختر. از علائم بارداري كه بگذريم، دقيق ترين روش براي تعيين جنسيت جنين انجام سونوگرافي است.

براي تعيين جنسيت كي سونوگرافي بدهيم؟

اگرچه روش هاي جديد از جمله نوعي كيت هاي خاص وارد بازار شده كه والدين بتوانند در اولين سونوگرافي بارداري يعني حدود 10 هفتگي به جنسيت جنين پي ببرند ولي اثربخشي اين روش ها در مطالعات بلندمدت به اثبات نرسيده و هنوز هم متخصصان سونوگرافي حوالي 18 تا 20 هفتگي را براي تعيين جنسيت جنين به والدين توصيه مي كنند.

آيا در جواب سونوگرافي اشتباه هم پيش مي آيد؟

بله. عوامل متعددي مي تواند روي جواب سونوگرافي تعيين جنسيت جنين شما اثر بگذارد و جنسيت فرزند شما را اشتباه اعلام كند. از جمله اين عوامل مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1. زمان بندي نادرست

بهترين زمان انجام سونوگرافي تعيين جنسيت 18 تا 20 هفتگي است. قبل از اين زمان ممكن است رشد به اندازه كافي نباشد و بعد از بيست هفتگي نيز ممكن است بچه بزرگ شده و به دليل كوچك شدن فضاي رحم و فشرده بودن بدن جنين، چيز زيادي در سونوگرافي مشخص نباشد.

2. تجهيزات

كيفيت دستگاه هاي مختلف سونوگرافي با يكديگر متفاوت بوده و قديمي بودن دستگاه مي تواند روي تصوير و در نتيجه گزارش سونوگرافي اثر منفي داشته باشد.

3. وضعيت قرار گيري جنين

همه جنين ها در رحم مادرشان در يك وضعيت خاص قرار نگرفته اند به عنوان مثال قرار گرفتن جنين در وضعيت بريچ تعيين جنسيت را با مشكلات فراواني روبرو مي كند يا ممكن است اصلا تعيين جنسيت امكان پذير نشود.

4. وزن مادر

هر چه اضافه وزن شما در طي دوران بارداري بيشتر باشد تعيين جنسيت جنين به دليل پايين آمدن كيفيت تصوير سونوگرافي نيز مشكل تر خواهد بود.

5. تجربه

تجربه كسي كه سونوگرافي را انجام مي دهد عامل مهمي در پيشگيري از خطا در تعيين جنسيت است. البته تعيين جنسيت آنقدرها هم ساده نيست و حتي با تجربه ها هم ممكن است اشتباه كنند ولي قطعا اشتباهات شان كمتر از سونولوژيست هاي تازه كار است.

 

منبع: niniban.com

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.