تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 17:15
تعداد بازدید: 422

به عقيده متخصصان آگاهي زنان نقش عمده و چشمگيري در پيشگيري از سرطان سينه دارد. اين در حالي است كه از هر ۸ زن، يك نفر با سرطان سينه در دنيا تشخيص داده مي شود.

 در اين ميان يك رژيم غذايي سالم اگرچه نمي تواند جادويي در برابر ابتلا به سرطان باشد اما پژوهش ها نشان مي دهند كه اتخاذ يك برنامه غذايي متعادل به پيشگيري از سرطان و حتي عود آن مي تواند بسيار كمك كند.

سويا:

محققان بر اين باورند كه اگر دختران در سنين نوجواني ۲ بار در روز سويا مصرف كنند، در مراحل بعدي زندگي خود از مزاياي ضد سرطاني اين ماده بهره‌ مند خواهند شد. سويا حاوي تركيباتي است كه مشابه استروژن عمل مي‌ كنند. هورموني كه مي‌ تواند از بروز سرطان در زنان بزرگسال جلوگيري كند.

ميوه‌ ها و سبزيجات نارنجي رنگ:

سرشار از پيش ‌سازهاي ويتامين آ يا همان كاروتنوئيدها هستند. زناني كه در جريان خون خود از سطوح بالاتري از كاروتنوئيدها برخوردارند، كمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سينه قرار مي‌ گيرند.

انواع توت:

اين ميوه‌ ها سرشار از ويتامين، مواد آلي و آنتي اكسيدان هستند و مي ‌توانند از سرطان سينه جلوگيري كنند. زغال اخته، با افزايش اثربخشي داروي تاموكسيفن در مبارزه با سلول هاي سرطان سينه، نقش بسزايي در مبارزه با اين بيماري ايفا مي ‌كند.

چاي سبز:

چاي سبز از سلول ‌هاي شما در برابر عوامل محيطي كه ممكن است خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهند، محافظت مي ‌كند. با اين حال، براي آنكه از مزاياي چاي سبز بهره‌ مند شويد، بايد به مقدار زياد چاي بنوشيد.

زردچوبه:

حاوي يك ماده شيميايي است كه كوركومين ناميده مي ‌شود. اين ماده در تركيب با داروهاي مشخص نقش مهمي در مبارزه با سرطان سينه ايفا مي ‌كند. براي آنكه كوركومين مورد نياز بدن را تامين كنيد، بايد مكمل بخوريد. شما مي‌توانيد با افزودن كاري، كلم بروكلي، پياز و سير به مواد غذايي خود از يك برنامه غذايي جالب براي مبارزه با سرطان برخوردار شويد.

كلم بروكلي:

طبق تحقيقات كلم بروكلي از رشد تومور جلوگيري كرده و مانع از گسترش سرطان در ساير نقاط بدن مي‌ شود. سبزيجات چليپايي مانند گل كلم، كلم بروكسل و كلم پيچ خواص ضد سرطاني دارند.

سير:

سولفيد آليل موجود در سير به چرخه سلولي نظم مي ‌دهد. تركيب سولفيد آليل در خانواده پيازها نيز يافت مي‌ شود. بيماراني كه داروهاي رقيق كننده خون مصرف مي ‌كنند بايد قبل از مصرف مكمل سير با پزشك معالج خود مشورت كنند تا دچار عوارض دارويي نشوند.

سيب:

مطالعات آزمايشگاهي نشان مي ‌دهند كه پوست سيب مي‌ تواند از گسترش سلول ‌هاي سرطاني در بدن جلوگيري كند.


انار:

انار حاوي تركيبي است كه مي‌ تواند از رشد سلول ‌هاي سرطاني به ويژه سرطان وابسته به استروژن جلوگيري كند.با افزودن اين ميوه به سبد خريد خود مي‌توانيد به ساير اعضاي خانواده‌ نيز كمك كنيد كه از بيماري‌ هاي قلبي و سرطان پروستات در امان باشند.   

گردو:

از سرعت رشد تومورهاي سرطان سينه مي ‌كاهد. بنابراين، اين دانه خوشمزه را به برنامه مديريت سرطان سينه خود اضافه كنيد.


ماهي:

ماهي يك منبع مناسب براي پروتئين بدون چربي است. بر اساس برنامه‌ هاي تغذيه ضد سرطان، بايد مصرف گوشت قرمز و گوشت‌ هاي فرآوري شده مانند بيكن و كالباس را به حداقل برسانيد. ماهي سالمون، ماهي خال مخالي و ماهي تن گزينه‌ هاي مناسبي براي گنجاندن در رژيم غذايي ضد سرطان سينه هستند.

بذر كتان:

بذر كتان آسياب شده حاوي ليگنان است كه در واقع از رشد تومورهاي سرطاني جلوگيري مي ‌كند.
منبع: آواي سلامت

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.