تاریخ انتشار: 1397/08/29 - 11:24
تعداد بازدید: 81

نتايج يك مطالعه نشان مي‌دهد فاصله زماني ايده‌آل بين دو بارداري حداقل يك سال است.

زناني كه تصميم دارند در دهه ۳۰ و ۴۰ سالگي عمر خود صاحب فرزند شوند اغلب در مورد فاصله زماني مناسب بين بارداري‌ها ترديد دارند. پزشكان معمولا فاصله ۱۸ تا ۲۴ ماه را بين دو بارداري توصيه مي‌كنند. هرچند، خطر بارداري با بالا رفتن سن افزايش پيدا مي‌كند.

محققان با بررسي ۱۵۰ هزار مورد بارداري‌ در فاصله سال‌هاي ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ در كانادا به اين نتيجه دست پيدا كردند كه فاصله زماني كمتر از يك‌ سال بين بارداري‌ها صرف نظر از سن مادر با ريسك بالايي همراه است. همچنين پس از گذشت يك سال اين ريسك با تفاوت ناچيزي وجود خواهد داشت.

محققان كانادايي همچنين اظهار داشتند: خطرات مربوط به مادران تنها براي زنان ۳۵ ساله و بالاتر وجود دارد و خطري زنان جوان‌تر را تهديد نمي‌كند.

به گفته متخصصان مشكلاتي كه ممكن است زنان بالاي ۳۵ سال با آن‌ها روبرو شوند در بارداري‌هايي كه سه، شش يا نه ماه پس از زايمان قبلي انجام مي‌شود به بالاترين ميزان خود مي‌رسد.

همچنين زمانيكه شش ماه پس از وضع حمل، بارداري بعدي انجام شود خطر تولد زودهنگام نوزاد در مقايسه با بارداري‌هايي كه با فاصله زماني ۱۸ ماهه انجام مي‌شود ۵۹ درصد بيشتر مي‌شود.

به گزارش ژاپن تودي، پزشكان آمريكايي معمولا به زنان توصيه مي‌كنند حداقل بين تولد فرزند و بارداري بعدي ۱۸ ماه فاصله زماني باشد. همچنين سازمان بهداشت جهاني (WHO) حداقل ۲۴ ماه را توصيه مي‌كند.

 

 

 

منبع: ايسنا

برچسب ها:
افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.