تاریخ انتشار: 1397/03/01 - 17:08
تعداد بازدید: 276

زنجبيل يك ماده غذايي چربي سوز است كه سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد و در كنار آن موز سرشار از فيبر و نشاسته است. تركيب خواص اين 2 ماده با هم يك معجون فوق العاده براي چربي سوزي و لاغري تهيه مي كند. در اين مطلب شما را با اين معجون و خواص آن آشنا مي كنيم.

زنجبيل براي لاغري

زنجبيل ريشه دارويي داشته و بيش از قرن ها به عنوان يك درمان براي رفع بسياري از اختلالات و بيماري ها مورد استفاده قرار گرفته است. وجود مواد آنتي اكسيداني و خواص ضدالتهابي در آن به بهبود هضم غذا، كاهش ميزان كلسترول و از بين بردن مواد سمي در بدن كم مي كند. در چند دهه اخير خواص سم زدايي و لاغركنندگي آن نيز ثابت شده است.

مصرف زنجبيل باعث تحريك سوخت و ساز بدن و بهبود هضم غذا شده و از اين طريق با چربي هاي شكم مبارزه مي كند. همچنين داراي خواص ادرارآور بوده و با حذف مايعات محبوس شده در بدن از التهاب پيشگيري مي كند.

يكي ديگر از مزاياي اصلي زنجبيل اين است كه بسيار كم كالري مي باشد، بنابراين با خيال راحت مي توانيد آن را با ساير مواد غذايي مخلوط كنيد و از تمام خواص آن بهره مند شويد.


موز براي لاغري

موز سرشار از فيبر و نشاسته مقاوم است . وجود نشاسته مقاوم و فيبر نه تنها به كاهش وزن شما كمك مي كند، بلكه براي سلامت دستگاه گوارش شما نيز مفيد است .

 همانطور كه ميدانيد فيبرها  نقش مهمي در كاهش وزن افرا ايفا مي كنند . فيبرها با آهسته كردن عمل هضم غذا، باعث سيري طولاني مدت در افراد مي شوند بنابراين ميل به ريزه خواري و پرخوري را كاهش مي دهند . علاوه بر اين فيبرهاي غذايي قند خون افراد را متعادل نگه داشته و با جلوگيري از افزايش سريع قند خون به دنبال مصرف غذا به فرآيند چربي سوزي و توليد انرژي بدن از چربي ها كمك مي كنند .

بيشتر نشاسته موجود در مواد غذايي ، كربوهيدرات پيچيده اي هستند كه گلوكز مورد نياز براي تامين انرژي را فراهم مي كنند، اما برخي از غذاها مثل موز حاوي يك نوع متفاوت از كربوهيدرات به نام نشاسته مقاوم هستند. نشاسته مقاوم به صورت ناقص در بدن هضم مي شود و بيشتر در روده بزرگ تخمير مي شود . نشاسته مقاوم نسبت به ساير كربوهيدراتها كالري كمتري در بدن توليد مي كند .

موز سبز يكي از منابع غني از نشاسته مقاوم است،در يك موز سبز كوچك ،  ۸٫۵ گرم نشاسته مقاوم وجود دارد. با رسيده تر شدن اين ميوه ميزان نشاسته مقاوم در آن كمتر مي شود ، به طوري كه يك موز كوچك رسيده ۲ تا ۵ گرم نشاسته مقاوم دارد. مطالعات نشان مي دهد كه نشاسته مقاوم ممكن است فرايند تجزيه چربي هاي ذخيره شده در بدن را تحريك كند ، اما همچنان تحقيقات بيشتري براي اثبات اثربخشي اين موضوع مورد نياز است .


معجون موز و زنجبيل

مواد لازم

يك موز رسيده

يك قاشق بزرگ زنجبيل( يا زنجفيل) پوست كنده

يك ليوان توت يخ زده

دو قاشق بزرگ آرد دانه تازه كتان

روش تهيه

مخلفات را در مخلوط كن بريزيد و به هم بزنيد سپس مصرف كنيد.

مخلوط موز را مي توان به جاي صبحانه يا ناهار يا شام مصرف كرد .

 

 

 

منبع: alodoctor.com

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.