تاریخ انتشار: 1396/08/30 - 17:05
تعداد بازدید: 466

آيا مي دانستيد يكي از محبوب ترين آنتي بيوتيك هاي مورد استفاده در ايالات متحده به نام لواكوين مي تواند منجر به فلج، درد مبهم مفاصل، شكستگي تاندون، تنفس دشوار، خستگي، سرگيجه، اضطراب، و حتي آسيب عصبي دائمي شود؟

به عقيده متخصصان ۳۰ درصد از موارد تجويز آنتي بيوتيك خوراكي كاملا غير ضروري است و اين داروها تنها بايد زماني مصرف شوند كه مزاياي بالقوه آنها از عوارض جانبي شان بيشتر باشد. به بيان ديگر آنتي بيوتيك ها بايد گزينه هاي آخر براي درمان باشند.

خبر خوب اين است كه بسياري از گزينه هاي غذايي كه ما روزانه مصرف مي كنيم، خواص طبيعي آنتي بيوتيك را دارند و مي توانند همزمان هم مانع ايجاد عفونت شده و هم سيستم ايمني بدن شما را تقويت كنند:

اسانس پونه كوهي: گياه ارگانو كه به پونه كوهي نيز معروف است بدون شك يكي از آنتي بيوتيك هاي طبيعي قوي محسوب مي شود. نتايج بررسي ها نشان مي دهد كه اين گياه قدرت تخريب باكتري هاي پنوموكوك، استافيلوكوك، استرپتوكوك و انتروكوك را به ترتيب به ميزان ۹۶،۹۲، ۸۳، ۷۸ درصد دارد. روغن ارگانو براي مقابله با ويروس ها، عفونت ها و تب مورد استفاده قرار مي گيرد. محققان معتقدند كه روغن ارگانو براي درمان ۲۵ نوع باكتري مختلف از جمله باكتري هايي كه نسبت به آنتي بيوتيك مقاوم شده اند و همچنين باكتري هاي عامل عفونت هاي روده اي، عفونت هاي مجاري ادراري، تب تيفوئيد (حصبه)، وبا، زخم ها و عفونت هاي پوستي مفيد هستند. قدرت ضدويروسي اين گياه براي مقابله با آنفلوآنزا، سرماخوردگي، سرخك و اوريون از شهرت خوبي برخوردار است.

سركه سيب: داراي خواص آنتي بيوتيكي، ضد قارچي و ضد عفوني كننده است و مي تواند به جلوگيري از سرطان نيز كمك كند. اين نوع سركه همچنين مي تواند باعث كاهش سوزش سر دل، كاهش وزن و كاهش كلسترول شود. علاوه بر اين، از سركه سيب مي توان به عنوان استريل كننده و ضد عفوني كننده به صورت موضعي استفاده كرد.

عسل: يكي از منابع طبيعي آنتي بيوتيك ها است و براي درمان زخم ها و پيشگيري از عفونت ها توصيه مي شود. مهم است كه هنگام خريد عسل، از نوع خام، غير پاستوريزه و در واقع ارگانيك آن را خريداري كنيد. عسل هاي تصفيه شده بسياري از مزاياي بهداشتي خود را از دست مي دهند. توجه داشته باشيد كه عسل مي تواند همچنين مانع شكلات گوارشي و سرماخوردگي شود و گلودرد را نيز تسكين دهد.

سير: آليسين موجود در آن از بدن در برابر انگل ها، باكتري ها و عفونت ها محافظت مي كند. در روزهاي سرد سال، سير را به صورت خام هر روز به رژيم غذايي تان بيفزاييد.

هسته گريپ فروت: عصاره هسته گريپ فروت يك آنتي بيوتيك طبيعي است كه به صورت قطره يا كپسول عرضه شده است. اين ماده سرشار از فلاوونوئيدها است و يكي از بهترين درمان هاي طبيعي التهاب هاي دستگاه گوارشي محسوب مي شود.

عصاره زنجبيل: خواص آنتي بيوتيكي و ضد باكتريايي دارد. از عصاره زنجبيل در درمان سرماخوردگي، تهوع، آسم، تورم و دردهاي معده استفاده مي شود.

چاي سبز: چاي سبز نيز يك آنتي بيوتيك طبيعي است كه به دليل دارا بودن اپي گالوكاتچين گالات اكثر باكتري ها را ناكار مي كند. از آنجايي كه چاي سبز قدرت شكست سلول هاي چربي را دارا است ارزش مصرف روزانه را دارد.

ليمو ترش: ليموترش يكي از مركبات پرخاصيت است؛ چون سرشار از ويتامين سي بوده و سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند. اين ميوه براي مقابله با ويروس هاي زمستاني مانند آنفلوانزا، سرماخوردگي و يا آنژين موثر است. ليموترش تب را كاهش مي دهد و نوشيدن مخلوط آب ليموترش و آب به صورت ناشتا بهره مندي از خواص آن را افزايش مي دهد.

گون: آستراگالوس يك گياه بومي چيني است. از بيش از ۲۰۰۰ سال پيش در كشورهاي آسيايي از اين گياه براي تقويت سيستم ايمني بدن و پيشگيري از آنفلوانزا و سرماخوردگي استفاده مي شود. اين گياه با تحريك توليد موادي به نام انترفرون (ماده افزايش دهنده قدرت دفاعي بدن) با بروز بيماري ها و عفونت ها مقابله مي كند. گون خواص ضدالتهابي و آنتي باكتريايي دارد. اين گياه حاوي آنتي اكسيدان بوده و سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند. براي كاهش فشارخون و پيشگيري از ديابت نيز مي توانيد به اين گياه اعتماد كنيد.

زردچوبه: كوركومين، يك ماده فعال زيستي در زردچوبه است كه خواص ضد باكتري و ضد ميكروبي دارد. كوركومين علاوه بر ويژگي ضد التهابي، يك عامل موثر قدرتمند در برابر سرطان، بيماري هاي خودايمني، بيماري هاي التهابي و ... است ضمن اين كه خاصيت ضد عفوني كننده دارد.

 

 

 


منبع:collective-evolution-سلامت نيوز

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.