تاریخ انتشار: 1397/09/05 - 18:40
تعداد بازدید: 97

خوابيدن با سوتين خوب است يا بد؟

به عقيده ي برخي خوابيدن با سوتين موجب بروز مشكلات و بيماري هاي جدي براي سينه ها مي شود از طرفي هم عده اي از خانم ها براي جلوگيري از افتادگي و بدفرمي سينه هرگز بدون سينه بند نمي خوابند . كدام يك صحيح است يا بهتر است بگوييم كدام يك براي سلامت سينه ها بهتر است؟

استدلال هاي زيادي درباره ي مسئله ي خوابيدن با سوتين وجود دارد. در شرايطي كه برخي از خانم ها سريعا نسبت به اين مسئله عقب نشيني مي كنند، سايرين بر اين باورند كه بستن سوتين و نگه داشتن سينه ها مانع از افتادگي آنها شده، ظاهر زيبايي به آنها مي دهد و سربالا نگهشان مي دارد. از طرفي مزيت ها و خطراتي هم پيرامون اين مسئله مطرح است. در برخي تحقيقات آمده است كه پوشيدن سوتين هنگام خواب مي تواند به مرور منجر به سرطان سينه شود. اما به نظر شما كدام يك از اين نظريات درست است؟

نكات مهم درباره سلامت سينه زنان و خوابيدن با سوتين

يكي از محققان در اين زمينه مي گويد:هنوز هيچ دليل مشخصي مبني بر اين مسئله به دست نيامده كه آيا خوابيدن با سوتين مفيد است يا مضر. افتادگي سينه يا تغيير در شكل و اندازه و فرم آن بنا به يك سري دلايل رخ مي دهد؛ دلايلي مانند بارداري يا شير دادن به بچه كه به مرور زمان باعث اين تغييرات مي شود. يكي ديگر از اين دلايل، مسئله ي جاذبه بوده و تنها راه جلوگيري از افتادگي به خاطر جاذبه، بستن سوتين است. سؤالي كه در اين باره مطرح مي شود اين است كه آيا با علم به اين قضيه، بستن سوتين مفيدتر خواهد بود يا نبستن آن؟ اگر سينه هايتان را با سوتين نگه داريد، مدت زمان بيشتري حالت سربالاي خود را حفظ خواهند كرد. وقتي در انتهاي روز سوتين خود را باز مي كنيد مي بينيد كه آنها سربالاتر از زماني هستند كه صبح مي خواهيد آن را ببنديد. سينه ي برخي از خانم ها هنگام خواب آنها را اذيت مي كند بنابراين بايد از سوتين استفاده كنند. حواستان باشد كه اگر بستن مداوم سوتين مسبب انسداد رگ هاي لنفي مي شود، بايد ببينيد كه آيا علائم ديگري هم مانند ورم يا تجمع مايعات در آنها مشاهده مي شود يا نه. ممكن است حتي تغييرات غيرسرطاني در اندازه و فرم رشته هاي لنفاوي ببينيد كه مي تواند خطرناك باشد. اما هنوز شك و شبهه در اين زمينه وجود دارد كه آيا بستن سوتين مسبب اين بيماري ها مي شود يا نه.

منبع : http://namnak.com

افزودن دیدگاه
 
 
 
 

هدف اين سايت ايجاد آگاهي و اطلاع رساني در مورد دوره عادت ماهانه، زمان شروع  دوره عادت ماهانه، زمان شروع دوره تخمك گذاري جهت اقدام به بارداري و يا جلوگيري از بارداري هاي ناخواسته و همچنين ايجاد سوابق دوره هاي ماهانه به همراه علائم و نكات درج شده روزانه براي مشتركين جهت ارائه به مراكز پزشكي مي باشد.

به آساني و سرعت مي توانيد دوره هاي ماهانه در ماههاي آينده خود را مشاهده نماييد

اگر قصد داريد براي آينده خود از قبيل مسافرت، انجام فعاليت هاي مورد نظر، اقدام به بارداري و ... برنامه ريزي نماييد و اين برنامه ها ممكن است با زمان عادت ماهانه شما تداخل داشته باشد و يا از زمان تخمك گذاري خود آگاهي نداريد، مي توانيد با استفاده از تقويم بانوان، اين نگراني را به حداقل برسانيد.سايت "تقويم بانوان" عادت ماهانه و يا دوره هاي تخمك گذاري بعدي شما را با توجه به سوابق اطلاعات دريافتي، به شما اعلام ميكند.

نگهداري علائم پيش از قاعدگي، وزن و خلق و خو جهت ارائه به مراكز پژوهشي و پزشكي

اين سايت، تنها يك تقويم براي بانوان نيست، بلكه اين امكان را به شما مي دهد كه يادداشتهاي روزانه، وزن، خلق و خو و ساير علائم جسمي و روحي خود را ثبت كرده و در صورت نياز به مراكز پژوهشي و پزشكي ارائه نماييد.

امكان فعال سازي و غير فعال سازي ارسال ايميل و پيامك

يكي از امكانات اين سايت اعلام دوره ي قاعدگي بعدي بصورت خودكار از طريق ارسال پيامك و ايميل مي باشد.شما اين امكان را داريد، در صورت تمايل و در هر زمان سرويس ارسال پيامك يا ايميل را از طريق پنل خود غير فعال نموده و در زمان دلخواه مجددا اين سرويس ها را فعال نماييد.